Naučíme bruslit děti i dospělé

FAQ

Jak mohu přihlásit své dítě do inline školičky?

Jednoduše, stačí zavolat nebo napsat email.

Jaký věk je nejvhodnější pro začátek výuky?

Do školičky můžete přihlásit děti od 5 do 12 let. Kurzy inline bruslení jsou určeny pro děti od 5-ti let, věková hranice je kvůli dokončení vývoje středního ucha a tím pádem schopnosti
dětí udržet rovnováhu na kolečkových bruslích.

Jaké vybavení je k inline bruslení potřeba?

Brusle, ochranná helma, chrániče zápěstí, loktů a kolen. Pohodlné sportovní oblečení. Nezapomenout na dostatek tekutin.

Bude in-line školička v provozu také o prázdninách?

Ano, na prázdniny připravujeme projekt turnusových in-line školiček. Jeden turnus bude vždy od pondělí do pátku v délce od 8 - 16 hodin. O Vaše děti tak bude postaráno celý den včetně oběda a pitného režimu. Bruslit se budou učit pod vedením instruktorů s licencí akreditovanou MŠMT.

Stačí na bruslení používat cyklistickou přilbu?

V podstatě ano, ale bruslařská přilba lépe chrání týl při pádu dozadu, který na bruslích může nastat.

Jak nejlépe zabrzdit?

Nejlepší a nejefektivnější způsob brzdění je patní brzdičkou. Lze samozřejmě brzdit i tzv. téčkem nebo otočkou, ale při těchto způsobech brzdění si zbytečně opotřebováváte kolečka, která jsou podstatně dražší než patní brzda. 

Jaké chrániče je nutno použít při in-line bruslení?

In-line bruslení je sport s relativně vysokou úrazovostí a to především proto, že spousta bruslařů podceňuje používání chráničů.

Podle lékařských statistik je nejčastějším úrazem na bruslích zlomenina zápěstí nebo poškození vazů v zápěstí. Těmto nepříjemným a dlouho léčitelným zraněním se dá předejít nošením chráničů.

Děti by určitě měly jezdit pouze s kompletní sadou chráničů, což jsou zápěstní, loketní a kolení chrániče. Samozřejmostí je ochranná helma, bez té by se na brusle neměl nikdo pouštět.

 

Stačí na bruslení používat cyklistické rukavice?

V kurzech jsme se několikrát setkali s tím, že děti místo chráničů zápěstí přinesly cyklistické rukavice. Ty jsou primárně určeny pro jízdu na kole a rozhodně neochrání zápěstí bruslaře při pádu na bruslích. Cyklistické rukavice nejsou ochrana, bruslařský chránič zápěstí má pevnou plastovou vložku, která zabrání poranění zápěstí při pádu.

Je nutné, aby děti používaly na kurzech bruslení všechny chrániče?

Ano, je to nutné. V naší in-line školičce velmi dbáme na bezpečnost, chceme aby si děti prázdniny užily v pohodě a pohybu, ale bez úrazu. Všichni účastníci kurzu jsou povinni používat všechny ochranné pomůcky t.j. kompletní sadu chráničů a helmu.

Vyhledávání

Kontakt

Martina Chvátalová martina.chvatalova@seznam.cz +420 602 193 939